Reklama:

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alergia - co to jest? Kalendarz pylenia i kilka informacji.
08-29-2018, 12:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-29-2018 12:24 PM przez admin.)
Post: #1
Alergia - co to jest? Kalendarz pylenia i kilka informacji.
Jest pewien powód, dla którego lokalne wiadomości systematycznie podają informacjię na temat liczny pyłków każdej wiosny. setki ludzi skarży się na objawy alergii wywołanej narażeniem się na pył drzewny, trawę i chwasty.

Pyłek jest małym żółtawym proszkiem, który jest transportowany z rośliny do rośliny przez wiatr, ptaki, owady lub inne zwierzęta. Rozprzestrzenianie się pyłków pomaga w nawożeniu roślin - i może stanowić kłopot alergików sezonowych. Znajdź alergologa, który pomoże Ci ujarzmić symptomy uczulenia na pyłki i wskaże właściwe leczenie.

Jedną z najważniejszych wskazówek jest przewidzenie sezonu pyłkowego. Przykładowo, jeśli objawy są obserwowalne w najgorszym dla alergików okresie w połowie kwietnia, zacznij zażywać leki pod koniec marca. odobnie, jeśli pogoda jest niekorzystna pod koniec zimy, zaleca się aby rozpocząć zażywanie leków także w tym czasie. Zapytaj swojego alergologa o leki, które można podjąć przed sezonem pyłkowym.

Dobrym pomysłem jest przewidywanie ilościpyłków, szczególnie jeśli zamierzasz przebywać na polu przez dłuższy okres. Jeśli planujesz przebywać na zewnątrz w pobliżu roślin lub tnącej trawy, może wspomóc Cię maska przeciwpyłowa).

Ale nawet jeśli widzisz dużą ilość pyłków przewidzianą w prasie, w aplikacji na telefon lub w telewizji, nie musi to oznaczać, że będziesz źle się czuł. Jest wiele rodzajów pyłków - z różnych gatunków drzew, z trawy i różnych chwastów. W efekcie wysoka ogólna ilość pyłków nie zawsze wskazuje na silne stężenie danego pyłku, na który jesteś uczulony.

Może okazać się zupełnie odwrotnie: liczba pyłków może być niska, ale może wystąpić ten jeden z pyłków, który wywołuje u Ciebie alergię. Dzięki badaniom lekarz może pomóc Ci określić, które pyłki wywołują symptomy.

Zobacz również kalendarz pylenia znajdujący się tutaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy:

Reklama:

monety kolekcjonerskie katowice

leczenie depresji katowice