Reklama:

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak profesjonalnie zarządzać flotą aut?
07-18-2018, 03:34 PM
Post: #1
Jak profesjonalnie zarządzać flotą aut?
W wielu firmach istotny czynnik jej działalności stanowi flota pojazdów. Przede wszystkim tam gdzie są one wykorzystywane do świadczenia usług w ramach profilu działania firmy, jak przykładowo w przedsiębiorstwach przewozowych odpowiednie zarządzanie flotą ( https://www.getinfleet.pl/zarzadzanie-fl...azdow.html ) jest bardzo ważne. Mowa tutaj nie tylko o dbaniu o właściwy stan samochodów, ale również odpowiednie ich odsyłanie do wykonywania konkretnych prac. Gdy mowa o zarządzaniu flotą nie można pomijać kwestii ekonomicznych.

W ogromnej mierze to przede wszystkim terminowe wykonywanie napraw samochodów, przeprowadzając to w taki sposób, aby były one jak najmniej kosztowne dla przedsiębiorstwa. Dlatego też najczęściej stan techniczny pojazdów kontroluje się częściej niż raz do roku, zazwyczaj po przejechaniu określonej ilości kilometrów. Kierowcy, korzystający z samochodów muszą być wrażliwi na wszelkie kłopoty techniczne i natychmiast muszą być one zgłaszane w celu usunięcia ewentualnych usterek. Dlatego też w zarządzaniu flotą istotnym czynnikiem jest też takie nimi zarządzanie, aby zawsze były do dyspozycji wolne samochody, które można wykorzystać w razie usterki innych jednostek.

Ekonomia w zarządzaniu pojazdami to także właściwe wykorzystywanie samochodów. Jeśli do transportu jest niewielki ładunek, powinien zostać do tego wyznaczony niewielki samochód, dzięki czemu będzie to bardziej opłacalne. Znacznie częściej także auta w przedsiębiorstwach są monitorowane, aby dzięki temu zawsze można było sprawdzić ich lokalizację jak również wysłać samochód, który znajduje się najbliżej. Monitoring umożliwia także na sprawdzanie zużycia paliwa oraz zastosowanie rozwiązań, które mogą to zmniejszyć.

Zobacz też:
https://www.getinleasing.pl/aktualnosci/...owego.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy:

Reklama:

monety kolekcjonerskie katowice

leczenie depresji katowice