Forum Akurat
Co to jest wynajem długoterminowy? - Wersja do druku

+- Forum Akurat (http://www.forum-akurat.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-6.html)
+--- Dział: HydePark (/forum-8.html)
+--- Wątek: Co to jest wynajem długoterminowy? (/thread-43.html)Co to jest wynajem długoterminowy? - admin - 08-29-2018 12:31 PM

Nagminnie kursujesz? A może prowadzisz firmę? Czy nurtowała Cię kiedykolwiek sprawa długookresowego leasingu pojazdu? Zastanawiałeś się na czym w ogóle polega wynajem długoterminowy i w jaki sposób działa?

Bez dwóch zdań jest to naprawdę dobra opcja dla firm.

Ale czemu tak jest? W tym artykule postaramy się to szczegółowo omówić.

Zacznijmy od tego czym właściwie jest wynajem długoterminowy [tutaj].

Otóż działa on po podpisaniu umowy leasingu z wysokim wykupem, ubezpieczeniem w cenie raty miesięcznej i z serwisem auta.

Dlatego właśnie korzystanie najętego pojazdu trwa do końca umowy, a następnie zwracamy wynajęty pojazd firmie leasingowej.

Wynajem długoterminowy obejmuje czas od 2 do 5 lat, podczas którego założony jest górny limit przejechanych kilometrów. Ustalana jest też kwota za każdy dodatkowy kilometr i musisz ponieść takie koszty, po przekroczeniu maksymalnego limitu. Co ponadto należy wiedzieć?

z pewnością to, że auto kupujesz bez lub z bardzo małym wkładem własnym.

Sam wykup, który można uznać za wysoki, jest po stronie leasingodawcy. Jest to przyczyną tego, że płacisz tanie raty podczas wynajmu. Na koniec umowy oddajesz pojazd, z pominięciem sytuacji, gdy postanowisz go zakupić. Poza umową leasingu jest też umowa serwisowa, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Co z tego wynika? To, że opłaty dotyczące przeglądów eksploatacyjnych pokrywa leasingodawca. Dlatego to nie Ty zajmujesz się likwidacją szkód komunikacyjnych i zdobywaniem auta zastępczego.