Forum Akurat
Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia roślin? - Wersja do druku

+- Forum Akurat (http://www.forum-akurat.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-6.html)
+--- Dział: HydePark (/forum-8.html)
+--- Wątek: Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia roślin? (/thread-39.html)Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia roślin? - Dishy - 07-18-2018 03:32 PM

Wiele osób ma alergię na pyłki roślin, dlatego też różnorodne objawy uczulenia zwiększają się w momencie, gdy rośliny kwitną i zaczynają pylić. Oczywiście istnieją specjalne leki, które można przyjmować aby zmniejszyć dolegliwości, jednak sporo z nich powinno być przyjmowanych tylko w momencie, gdy dochodzi do pylenia. Korzystnym wyjściem, z którego powinni korzystać alergicy jest między innymi kalendarz pylenia (np. http://zyrtec.pl/kalendarz-pylenia/ ). Dobry kalendarz obrazuje, kiedy pylą wskazane byliny i trawy a także które z nich mogą być najbardziej niebezpieczne dla alergików. Najlepiej, jeżeli kalendarz pokazuje okresy pylenia poszczególnych gatunków roślin, dzięki temu bowiem można monitorować o wiele lepiej alergeny, na które ma się alergię. Dzięki kalendarzom pyleń można o wiele lepiej zabezpieczać się przed wpływem pyłków na stan zdrowia.

W czasie największego pylenia najlepiej zamykać okna w domu, tak samo powinno się unikać jeżdżenia z otwartymi szybami w samochodzie. Po spacerach i pobycie na świeżym powietrzu, szczególnie w okolicy większych skupisk roślinności powinno się zmienić odzież, dobrze jest także od razu wziąć prysznic. Mając informacje obrazujące pylenia poszczególnych gatunków można unikać kontaktu z nimi w czasie, kiedy jest ono największe. Obecnie bez problemu można także pobrać specjalne aplikacje, które pozwalają na monitorowanie na bieżąco sytuacji, gdy chodzi o pylenie poszczególnych roślin. Osoby cierpiące na uczulenie na pyłki roślin potwierdzają, że wykorzystywanie takich kalendarzy jest bardzo korzystne i pozwala im bez problemów przetrwać stosunkowo trudny dla nich okres największego pylenia.